حال و هوا

بالا بردن بازدید سایت!

زمانی که با مفهوم افزایش بازدید وب سایت روبرو هستیم، باید بهینه سازی را به خوبی یک وب مستر بشناسیم. در این فرآیند؛ محتوا و صفحات وب سایت را بر اساس تکنیک هایی که موتور های جستجو منتشر نموده اند بهینه می کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم.
نخستین تغییرات در جهان امروز، در سال ۱۹۹۱ رقم خورده است. زمانی که برای نخستین بار، شبکه جهانی وب به عنوان یک پروژه هسته ای آغاز شد سپس به طور عمومی در دسترس مردم جهان قرار گرفت. نخستین وب سایت ها، نخستین بازدید از وب سایت و نخستین های جهان دیجیتالی در این سال اتفاق افتاده اند. اما در سال ۲۰۲۲، تنها ۳ دهه پس از این نخستین بار ها، مفهوم بازدید از وب سایت چیست؟ آیا امروز را می توانیم با ۱۰ سال پیش مقایسه کنیم؟

در سال ۲۰۱۷، تنها ۱۷ میلیون وب سایت در سراسر جهان وجود داشت. اما امروز، بیش از دو میلیارد وب سایت فعال وجود دارند. برخی از آن ها فروشگاهی و برخی دیگر شخصی هستند. شما در طول یک روز چند دقیقه از زمان خود را صرف جستجو در گوگل می کنید؟ داستان جذاب اینترنت به وب سایت ها ختم نمی شود و سوشال مدیا و سایر رسانه های دیجیتال نیز مکمل آن شده اند. و امروز هر یک از این پارامتر ها، شیوه ای منحصر برای افزایش بازدید یک وب سایت هستند. برای رسیدن به صفحه اول گوگل چه راهکارهایی وجود دارد؟

 

۳ گام اصلی برای دستیابی به صفحه اول گوگل!

۱٫       طراحی وب سایت
۲٫       سئو
۳٫       محتوا
اگر آمار های جهانی می توانند تغییری در اندیشه شما ایجاد کنند؛ باید بگویم که بیش از ۴٫۵ میلیارد نفر وبگرد در سراسر جهان وجود دارند. بنابراین زمان تغییر همین امروز است. برنامه ای مشخص وجود دارد که نخست از طراحی وب سایت برای یک برند و یا کسب و کار آغاز می شود. پس از آن نیز سئو سازی و تولید محتوا برای صفحات وب سایت را در پیش خواهیم گرفت. 
 
 

طراحی وب سایت چیست؟  

نخستین گام برای ورود به جهان دیجیتال و مدرن امروز، طراحی یک وب سایت ایده آل است. ابتدا صفحات مختلف وب سایت شما ایجاد می شوند،  سپس بر اساس اصول گرافیکی آراسته می شوند و بر مبنای اصول سئو بهینه می شوند. در ادامه این مسیر باید محتوایی متنوع و جذاب را که باب میل موتور های جستجو باشد نمود. در این فرآیند با مفاهیمی چون دامنه، سرور، هاست و سیستم های مدیریت محتوا مواجه خواهیم بود. تولید محتوا یکی از جذابیت های این فرآیند برای وبمستر ها به شمار می آید چرا که اساسی ترین راهکار برای افزایش بازدید سایت خواهد بود. 
 

۲ شیوه در طراحی وب سایت وجود دارد   

۱٫    طراحی وب سایت سفارشی و اختصاصی
۲٫    طراحی وب سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا

مشهور ترین وب سایت هایی که امروز می شناسیم و روزانه از آنها استفاده می کنیم اغلب به شیوه نخست طراحی شده اند. برای نمونه وب سایت آمازون، ebay، دیجیکالا و…بر اساس طراحی اختصاصی به وجود آمده اند. امروز که میلیاردها صفحه وب در جهان وجود دارند، تکنیک هایی برای افزایش بازدید سایت و بهبود ترافیک سایت هم به وجود آمده اند.

الگوریتم های گوگل به مرور قدرتمند تر و حساس شده اند. استفاده از تکنیک های اصولی می تواند بهترین ایده برای بهبود جایگاه یک وب سایت و رسیدن به صفحه اول در نتایج جستجو گوگل باشد. اما سئو چیست؟ 
 

سئو(SEO)؛ عمیق ترین مفهوم حوزه وب    

اگر جهان مبتنی بر وب سایت ها و رسانه های دیجیتال را به عنوان یک اقیانوس در نظر بگیریم، سئو می تواند معنایی به گستردگی صید و ماهیگیری را القا کند. این عبارت مخفف شده Search Experience Optimization است. در حالت کلی به معنای بهینه سازی موتور های جستجو به شمار می آید. اما بهینه سازی در جهان آنلاین به چه معنایی است؟ بهینه سازی چه چیزی برای چه کسی؟ زمانی که با مفهوم افزایش بازدید وب سایت روبرو هستیم، باید بهینه سازی را به خوبی یک وب مستر بشناسیم. در این فرآیند؛ محتوا و صفحات وب سایت را بر اساس تکنیک هایی که موتور های جستجو منتشر نموده اند بهینه می کنیم. 
 

تاثیر سئو در افزایش بازدید سایت  

آیا رویای رسیدن به صفحه اول گوگل را دارید؟ افزایش ترافیک سایت برای شما ارزش بسیاری دارد؟ کسب و کار شما از طریق پارامتر های آنلاین، می تواند رشد بی نظیری داشته باشد؟ بنابراین به سئو وب سایت نیاز دارید.

سئو سازی نه تنها به شما کمک خواهد نمود تا محتوای خود را بر اساس نیاز ها و تمایلات مخاطب تولید کنید، بلکه در پیدا شدن محتوا در نتایج جستجو نیز موثر خواهد بود. بنابراین برای بهبود جایگاه وب سایت خود به تکنیک های سئو نیاز داریم. الگوریتم های گوگل تلاش می کنند تا بر اساس نیاز اصلی و رفتار مخاطب وب سایت ها را رتبه بندی کنند. بنابراین با بهبود محتوای خود و جذب بازدید کننده، می توانید به راحتی از دوردست ترین صفحات گوگل به صفحه نخست دست یابید.   
 
تولید محتوا؛ تاج پادشاهی جهان آنلاین       
Content Production چیست؟ در طول ۲۴ ساعت چند بار به سراغ وب سایت ها می روید تا یک محتوای متنی، محتوای ویدیویی یا یک پادکست را ببینید و یا بشنوید؟ یک وب سایت با قرار دادن این موارد در صفحات خود در واقع تولید محتوا انجام داده است.

امروز برای افزایش بازدید وب سایت، باید به مخاطب خود دلیلی بدهید تا در میان هزاران لینک در صفحه نتایج گوگل؛ شما را برگزیند. تولید محتوا فرآیندی است که طی ۲ دهه گذشته توسعه بسیاری داشته است. رقابت وب سایت های متنوع نیز در تولید محتوای اصولی و انتشار آن ها به شیوه های جذابی رخ می دهند.
آیا ابزار های انتشار محتوا را می شناسید؟   

نخستین نمونه های تولید محتوا برای جذب مخاطب توسط روزنامه ها و مجلات استفاده شده است. در این کانال ها، با استفاده از محتوای تصویری و ویدیویی مخاطب را جذب می کنند و سپس به شیوه های مختلف تبلیغاتی ناخودآگاه این جامعه هدف را تحت تاثیر قرار می دهند. امروز می توان از چه راه هایی استفاده نمود؟

·         سوشال مدیا؛ تلگرام، یوتیوب، توییتر، اینستاگرام و…
·         وب سایت
·         رسانه های دیجیتال
·         پلتفرم ها….
 
  ۵ راهکار برای افزایش بازدید وب سایت          
۱٫ رسانه های اجتماعی؛ استفاده از تمامی پتانسیل های رسانه های اجتماعی به معنای آن است که جامعه هدف شما می‌تواند از هر طریقی به شما دست یابد. بنابراین در هر شبکه اجتماعی و یا پلتفرمی که به دنبال شما بگردد یک کانال مربوط خواهد یافت.
 
۱٫ فعالیت گسترده در سوشال مدیا؛ برای آن که جامعه هدف خود را از برندمان آگاه سازیم، نیاز داریم از لایو اینستاگرام تا دور از ذهن ترین نوع سوشال مدیا  را فعال کنیم و از آن ها استفاده کنیم. تمامی این عناصر می توانند در انتها به لینک دهی مستقیم و غیر مستقیم به سوی وب سایت شما منجر شوند.
 
 
۳٫    المانهای گرافیکی؛ تلاش کنید تا از تمام پتانسیل تولید محتوای گرافیکی برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده کنید. برای نمونه اینفوگرافیک ها می توانند اهمیت بالایی داشته باشند.
۴٫    استراتژی محتوا؛ آیا به تازگی شروع نموده اید به تولید محتوا برای سوشال مدیا و وب سایت  خود؟ نخستین گام تنظیم نمودن استراتژی محتوا است. این که جامعه هدف را بشناسیم، تحقیق کنیم و برای آن ها محتوا بسازیم ارزشمند و موثر است.
 
۵٫    تبلیغات و بازاریابی دیجیتال؛ امروز پروسه بازاریابی به وسیله پارامتر های مدرن و جذابی روی می دهد. استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و…ابزار هایی جادویی برای افزایش بازدید وب سایت خواهند بود.
مهم ترین ویژگی های یک وب سایت ایده آل چیست؟           

·         UI و UX مناسب
·         هویت بصری مناسب
·         قالب استاندارد
·         وبلاگ معتبر و به روز
·         آرشیو محتوای متنوع
·         تکمیل بودن صفحات درباره ما و..
·         هاست ایده آل
·         ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن
·         و…
 
وب سایت ریسپانسیو( Responsive ) چیست؟         
این روز ها که ابزار های هوشمند بسیاری در بازار وجود دارند، هر یک از مخاطبان ممکن است یک وب سایت را در دستگاهی منحصر باز کنند. برای نمونه لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت و گوشی اصلی ترین ابزار ها هستند. طبق آمار ها در سال های گذشته گوشی موبایل بیش از هر ابزار دیگری برای وب گردی استفاده شده است. اما وب سایت واکنشگرا و یا ریسپانسیو، به گونه ای طراحی شده است تا در تمامی ابعاد این ابزار به شکلی مناسب نمایش داده شود. بنابراین وب سایت شما با هر نوع دستگاهی هماهنگ خواهد بود. الگوریتم های گوگل به این نکته توجه بسیار بالایی دارند.
منبع:
 
آموزش  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 1 =