حال و هوا

با ویژگی های جدید کلاب هاوس بیشتر آشنا شوید

محدود شدن فعالیت کاربران بر صوت در بستر جدید التأسیس کلاب هاوس، این بستر را به شبکه ای محبوب در میان نابینایان دنیا تبدیل کرده است و بسیاری از کسانی که اهل گرد هم آوردن هم نوعانشان و برگزاری جلسات و گفتگو های گروهی برخط بودند حالا کلاب هاوس را به مدل های پیشین ترجیح می دهند. الحق کلاب هاوس هم کم نمی گذارد و هر روز با یک امکان و قابلیت تازه، کار را برای کاربران راحت تر و جذاب تر می کند. این بار هم طراحان کلاب هاوس امکاناتی جذاب را به نسخه های اندروید و آی او اس اضافه کرده اند.
آنطور که وبسایت «تِک کرانچ» خبر داده، کلاب هاوس برای مدیران و میزبانان اتاق های چت یک ابزار مفید جدید عرضه کرد. این شرکت ویژگی جدیدی در اپلیکیشن های اندروید و iOS خود ارائه داده است که به سازندگان اجازه می دهد چت های صوتی اتاق های زنده را رکورد کرده تا افرادی که لایوها را از دست دادند؛ بتوانند بعدا آن ها را گوش کنند. کلاب هاوس اعلام کرده بود این ویژگی در اواخر ماه سپتامبر در دسترس قرار می گیرد.
با این ویژگی که «Replay» نام دارد؛ می توان اتاق های عمومی را به صورت اختیاری ضبط کرده و بعد در کلاب یا پروفایل برای دسترسی دیگران قرار داد. این رکوردهای بازپخش، برای میزبان ها قابل دانلود هم هستند تا بتوان آن ها را در خارج از محیط کلاب هاوس نیز به عنوان پادکست یا کلیپ در یوتیوب یا استوری در اینستاگرام و ویدئوی تیک تاک و هر جای دیگری به اشتراک گذاشت.
ویژگی Replay از لینک های پین شده نیز پشتیبانی می کند؛ ویژگی که قبلا کلاب هاوس ارائه کرده و به مدیران و میزبان ها اجازه می دهد یک لینک را در بالای اتاق نمایش دهند. هر فردی که دارد به این چت های صوتی ضبط شده گوش می دهد؛ قابلیت پرش به رکورد بعدی یا گوش دادن با سرعت ۱.۵ یا ۲x، مکث کردن ضبط و ساخت کلیپ های ۳۰ ثانیه ای را دارد.
سازندگان کلاب ها نیز می توانند مشاهده کنند چه افرادی رکوردهای ضبط شده قبلی را گوش داده اند و به آن ها اجازه دهند این تجربه را با دیگران به صورت زنده نیز به اشتراک بگذارند. قرار است ویژگی Replay هفته آینده در ویژگی اکتشافی دیگر کلاب هاوس که شامل جستجوها می شود؛ نیز ظاهر شود. کلاب هاوس در حال معرفی ویژگی دیگری به نام total room count نیز است تا به میزبان ها اجازه تجزیه و تحلیل مفیدتری درباره تعداد افرادی که یک اتاق زنده را گوش دادند؛ بدهد.
ویژگی Replay و گوش دادن دوباره چت های صوتی پس از اتمام لایو، می تواند محبوبیت کلاب هاوس را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. این ویژگی برای افرادی که غالبا زمان های لایوها را از دست می دهند؛ بسیار مهم و کاربردی بوده و به دیگران نیز اجازه می دهد در کلاب هاوس بیشتر جستجو کرده و ضبط های اکتشافی مفیدی پیدا کنند.
سازندگان اتاق ها نیز این فرصت را دارند که روی محتوای رد و بدل شده در اتاق های زنده، کار کرده و محتوای بهتری برای یافتن مخاطبان بیشتر تولید کنند.
منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

+ 14 = 22