حال و هوا

خبر/ایران سپید هم صاحب کانال شد

این روزها از در و دیوار برای ملت ابزارهای ارتباطی میریزد. در انواع مختلف. از رایگان گرفته تا پولی و از یک سویه گرفته تا دو طرفه و حتی گروهی. با آغاز سال جدید، از میان این بازار پر هیاهوی ابزارهای گفتگو، ایران سپید هم یکی را برداشت تا از قافله تولید کننده های محتوا در فضای مجازی عقب نماند.
امید هاشمی: از آنجا که هموطنانمان صبح را با سلام به تلگرام استارت میزنند و شبها با شب بخیرِ تلگرام سر روی بالش میگذارند، ایران سپیدیها هم بر آن شدند تا به جمع کانالدارهای این شبکه اجتماعی بپیوندند و اخبار و مطالب مختلف را از این طریق هم به دست مخاطبان برسانند.
همانطور که پیشتر هم در این ستون ذکرش به میان آمد، درست از که اپلیکیشنِ اندروید تلگرام با صفحه خوانهای ما سازگار نیست اما «تلگرام وب» این امکان را برایمان فراهم میکند که از این فضا تا حد مطلوبی استفاده کنیم. به این منظور کافی است به کمک یک مرورگر که میتواند در رایانه یا مبایلمان نصب شده باشد، وارد نشانی web.telegram.org شویم و مراحل ثبت نام را به شکلی که در آن صفحه خواسته شده انجام دهیم تا از آن پس بتوانیم از محتوای حساب تلگراممان استفاده کنیم. یکی از راههای دریافت اطلاعات در تلگرام، عضو شدن در کانالهایی است که به موضوعشان علاقمندیم. کانال، ابزاری است ارتباطی اما یک سویه در شبکه اجتماعی تلگرام. این یک طرفه بودن به آن معنا است که فقط مدیران کانال حق ارسال مطلب، عکس، صدا، ویدئو یا لینک را در فضای کانال دارند و مخاطبان فقط میتوانند از مطالبی که مدیران در کانال میگذارند، استفاده کنند. معمولاً بنگاهها و مراکز خبری، آدم معروفها یا به اصطلاح امروز «سلبریتیها» و افرادی که مروج نوعی تفکر خاص هستند، از جمله کسانی به شمار میآیند که اقدام به راه اندازی کانال میکنند. کانال، این امکان را فراهم میکند که اطلاعات و اخبار، ساده تر و در عین حال به مراتب سریعتر از سایر ابزارهای ارتباطی به دست مخاطب برسد. ایران سپید هم با همین هدف در آغاز ۹۶ کانالی را در تلگرام راه اندازی کرده است.
عضویت در کانالهای تلگرامی بسیار ساده است. کافی است در کادر ویرایشی جستجو که در بالای صفحه تلگرامتان قرار گرفته نام کانال را تایپ کنید و با زدن کلید enter بر روی یکی از نتایج، وارد کانال شوید. اگر کاربر NVDA باشید، ctrl+end را که بزنید، لینکی با نام +join مشاهده خواهید کرد. enter را که بر روی لینک بزنید، عضو کانال شده اید. اگر میخواهید از ملحق شدنتان به کانال اطمینان پیدا کنید کافی است وقتی در کانال هستید کلید های CTRL+end را دوباره فشار دهید. اگر با لینک mute مواجه شدید مطمئن باشید که عضو کانال هستید. برای عضویت در کانال روزنامه ایران سپید، کلمه @iransepid را در تلگرام جستجو کنید. در کادر جستجو ابتدا shift+2 را تایپ کنید تا at sign نوشته شود بعد بدون فاصله عبارت Iransepid را بنویسید و enter را فشار دهید.

پ ن: کاش مسؤولان روزنامه به این نکته دقت می کردند مگر می شود ما همه ساعت به لبتاپ یا کامپیوترمان مراجعه کنیم و به کانال تلگرامیشان سری بزنیم!
حال که پای پیامرسان داخلی به نام سروش مطرح است و دوستان نابینا با این پیامرسان تا حدی به نیازهایشان می رسند این عزیزان در سروش چنین کانالی را ایجاد می کردند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

44 + = 46