حال و هوا

فینال رقابتهای کوپا آمریکا ۲۰۱۶

آرژانتین شیلی

سلام به دوستان عزیز عذرخواهی میکنم به دلیل قطعی اینترنت این پست با تأخیر در سایت گذاشته میشه

دیدار تیم های آرژانتین و شیلی در فینال رقابتها کوپا آمه ریکا با پیروزی شیلی در ضربات پنالتی به پایان رسید. این در حالی است که سال گذشته هم شیلی در ضربات پنالتی آرژانتین را شکست داده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار پایانی رقابتهای کوپا آمه ریکا بامداد امروز در ورزشگاه «مت لایف» نیوجرسی آمریکا بین تیم های فوتبال آرژانتین و شیلی برگزار شد.

این دیدار پربرخورد در پایان ۹۰ دقیقه برنده ای نداشت. «مارسلو دیاس» در همان نیمه نخست و در دقیقه ۲۸ با دریافت کارت زرد دوم از تیم شیلی اخراج شد. این می توانست فرصتی باشد برای آلبی سلسته تا بازی را به نفع خود به پایان برساند اما «مارکوس روخو» در فاصله دو دقیقه مانده تا پایان نیمه اول، با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد. بازی در نیمه دوم هم با وجود تلاش دو تیم گلی در برنداشت.

بازی در وقت های اضافه از جذابیت بالاتری برخوردار بود. در نیمه نخست وقت های اضافه دروازه بانان دو تیم هر کدام در یکی ، دو صحنه فوق العاده ظاهر شدند.

«سرخیو رومرو» مانع فرو ریختن دروازه آرژانتین شد و «کلودیو براوو» هم موفق شد ضربه سر «سرخیو آگوئرو» را از زیر تیر افقی بیرون بکشد.

در نیمه دوم وقت های اضافه هم علاوه بر برتری نسبی آرژانتین، با این حال توپی از خط دروازه ها رد نشد.

دیدار دو تیم در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ به نفع شیلی به پایان رسید.

در تیم شیلی «آرتورو ویدال» پنالتی خود را از دست داد و در آرژانتین هم «لیونل مسی» و «لوکاس بیلیا» نتوانستند گلزنی کنند.

آرژانتین در مرحله گروهی این رقابتها با نتیجه ۲ بر یک از سد شیلی گذشته بود.

مسی باز هم در یک تورنمنت بزرگ موفق نشد به همراه آرژانتین به جام قهرمانی برسد.

از آخرین باری که آرژانتین در یک تورنمنت مهم به جام می رسد ۲۳ سال می گذرد.

این سومین فینال پیاپی مسی ظرف دو سال گذشته است که این بازیکن با شکست از آن خارج می شود: فینال جام جهانی ۲۰۱۶ برزیل، فینال کوپا آمه ریکا سال ۲۰۱۵ و فینال کوپا آمه ریکا سال ۲۰۱۶.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + = 7